Krmivo pro koně

Müsli pro koně Fohlengold 20kg

Müsli pro koně Fohlengold 20kg Zobrazit větší

HIP-FOHL20

Nový produkt

dodání 2 - 10 prac. dní

800 Kč s DPH

696 Kč bez DPH

Vysoce hodnotné müsli pro podporu harmonického vývoje hříběte až do druhého roku života.

Speciálně vybavené pro regulované trávení a vyrovnaný růst právě v průběhu prvních měsíců života. Bohaté na minerály a stopové prvky pro dobrý vývoj kostí a chrupavek.

Papírový pytel – 20 kg

Zlatý start

Zprvu rozjeté nohy, nemotorný pohyb, v dalším momentě už s téměř předbíhajícíma se zadníma nohama cválá kolem matky, aby vzápětí během brzdného manévru předvedl dokonalý obrat. V hrdém klusu, troufale provedený úder jednou nohou proti imaginárnímu útočníkovi, vzápětí znaven leží v záři slunce, aby dodržel polední spánek. Hříbata obměkčují naše srdce. Nemůžeme od těchto malých stvoření, do kterých vkládáme tolik nadějí, odtrhnout zrak.

Krmivo pro hříbata se zvláštními nároky.

Stabilizuje trávení
Nízký obsah škrobů
Bohaté na mikrovýživné látky

V produktu Fohlengold jsou obsaženy rostlinné proteiny s vysokou biologickou hodnotou. Ty jsou dále doplněny důležitými aminokyselinami pro vysoký výkon výstavby. Obsah škrobů v produktu Fohlengold je udržován na výrazně nízké hladině ve prospěch vysoce hodnotných olejovin, vlákniny, vitalizujících a trávení podporujících výživných látek.

Fohlengold je založen na vysoce hodnotných základních výživných surovinách, jako jsou kukuřičné klíčky, pivovarské kvasnice, byliny a mnohé další komponenty bohaté na vitální látky. Minerály jsou převážně organického a mořského původu. Vzájemné poměry stopových prvků jsou perfektně sladěny a umožňují bezkrizový vývoj hříběte. Pomocí kvasnic, sladu, lněného semene a speciálně vybraných bylin je podporováno enzymatické trávení, které se rozvíjí v prvních měsících života. Tak se může rozvinout a usídlit odolná flóra tlustého střeva.

Posílen životem

Hříbata posílená produktem Fohlengold jsou dobře vyzbrojena pro zatěžující proces odstavu, který je často provázen špatným počasím nebo náročnými transporty. Specifická potřeba výživných látek hříběte je plně pokryta. Fohlengold je vynikajícím základem pro zdravý vývoj hříběte a přispívá významně k předcházení projevům předčasného opotřebení koně v dospělém věku.

Složení Fohlengold Müsli:

Kukuřičné klíčky 20 %, ječmenné vločky, melasa z cukrové řepy, pivovarské kvasnice 4,5 %, kukuřičné vločky, vápník z mořských řas, vojtěšková řezanka, jablečný sirup, řízky z cukrové řepy, byliny (máta peprná, koriandr, šalvěj, oregano, majoránka) 3,4 %, lněný a slunečnicový olej lisovaný za studena 2,6 %, směs olejů ze semínek (lněné semeno, slunečnicové semeno, fenyklové semeno, semeno černuchy) 2,6 %, jablečné výlisky, travní řezanka sušená teplým vzduchem, sladová kvasnicová mladina, pšeničné otruby, hrachový protein, sůl, slupky z hroznů, ječné klíčky, vápník z mořských řas, L – lysin 0,2 %, česnek, pšeničné klíčky, DL – metionin 0,1 %.

Doporučené dávkování:

Jako doplňkové krmivo k obvyklému základnímu zásobení mateřským mlékem klisny, objemovému krmivu a / nebo pastevní trávě doporučujeme Fohlengold od 3. týdne do 3. měsíce života Fohlengold volně k dispozici (max. 600 g denně). Pro hříbata s konečnou hmotností cca 600 kg se podává od 4. měsíce cca 600 g Fohlengold denně. Toto celkové množství je vhodné nabízet rozdělené na více denních dávek. Od 5. měsíce se krmí cca 1 kg Fohlengold denně, od 6. měsíce cca 1,4 kg denně, od 7. měsíce cca 1,7 kg denně a od 12. měsíce cca 2 kg denně. Od 18. měsíce (u pozdně vyvinutých koní od 24. měsíce): Hesta Mix resp. Struktur Energetikum. U koní lehce, resp. obtížně krmitelných je možno tuto dávku přizpůsobit o cca 10 – 15 % denně směrem dolů, resp. nahoru. Oves může být případně podáván doplňkově. U speciálních plemen, pony a koní, kteří krmivo dobře využívají, je nutno podávání Fohlengold přizpůsobit tělesné hmotnosti a Fohlengold doporučujeme jako samostatné krmivo. Od 12. do 24. měsíce je krmné množství variabilní podle kvality pastvy.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: